produkce@divadelnilazne.cz +420 602 566 055

Kateřina Macháčková

Domů | Seznam herců | Herec Kateřina Macháčková

Kateřina Macháčková12.07. 2022: Nejstarší řemeslo

Narodila se 30. listopadu 1949 v Praze. Maminka Věra Štiborová byla operní pěvkyně, tatínek herec a režisér Miroslav Macháček. Její dědeček z matčiny strany nadšený filmař amatér, otcova matka zapálená divadelní ochotnice Když se rodiče rozvedli, stal se jejím otčímem režisér Otto Haas. Vzhledem k prostředí ve kterém vyrůstala nikdy nepřemýšlela o tom, jestli se stane herečkou - od malička to brala jako samozřejmost.

V letech 1968-1972 studovala herectví na pražské DAMU. Od roku 1972 je stálou členkou Divadla pod Palmovkou (dříve Divadlo S.K.Neumanna). Za sebou má řadu významných divadelních rolí - např. Marii Grekovovou v Platonovi, Drahunku v Albeeho hře Kdopak by se vlka bál (Kdo se bojí V.W.), Amy v Chareylově tetě nebo Gertrudu v Tragickém příběhu Hamleta, dánského prince. Na televizní obrazovce ji známe ze seriálů CIRKUS HUMBERTO nebo DYNASTIE NOVÁKŮ. Do širokého povědomí diváků však vstoupila jako manželka Tomáše Töpfera a profesorka Marie Králová v televizním seriálu ŽIVOT NA ZÁMKU. Se svým otcem (Miroslavem Macháčkem – hercem a režisérem) si zahrála ve dvou filmech DVA LIDI V ZOO a VINOBRANÍ.

Zabývá se také literární činností. Zpracovala zápisky otce z pobytu v psychiatrické léčebně Bohnicích v roce l975 a nazvala je Zápisky z blázince. Zpracovala dramatizaci inscenace Utrpení mladého Werthera. Píše ráda fejetony. Kromě herectví se také věnuje dabingu. Svůj hlas propůjčila např. matce Kevina ve známých rodinných komediích Sám doma 1 a 2.

Má dceru Helenu a syna Petra Svojtku režiséra představení Nejstarší řemeslo.

Naši Partneři