produkce@divadelnilazne.cz +420 602 566 055

Ernesto Čekan

Domů | Seznam herců | Herec Ernesto Čekan

Ernesto Čekan18.07. 2022: Láska a párečky

Ernesto Čekan je český televizní a divadelní herec a dabér. Vždy ho bavilo napodobovat lidi a předvádět se. Poté, co v roce 1993 absolvoval Pražskou konzervatoř, účinkoval v Městském divadle v Mostě. Tam se objevil ve hrách „Balada pro banditu“ nebo „Malováno na skle“. Od roku 1995 hrál i v pražském divadle ABC a tam si zahrál ve hrách „Cikánský baron“ a „Slaměný vdovec“. Účinkoval také v divadle RB, které se nachází taktéž v Praze.

V televizi se objevil ve filmech Byl jednou jeden poldaSilnější než já nebo v pohádce Z pekla štěstí. Na začátku roku 2003 se stal moderátorem pořadu Snídaně s Novou. Objevil se také v seriálech Ohnivý kuře nebo Krejzovi. Ernesto je také úspěšný dabér a za svůj život nadaboval již spoustu filmových nebo seriálových postav. Nadaboval například Antonia Banderase ve filmu V hlavní roli Pancho Villa osobně, v X-Men Origins: Wolverine namluvil Ryana Reynoldse a v Machři 2 zase nadaboval Adama Sandlera.

Jeho druhým rodným jazykem je španělština. Mezi jeho koníčky patří chovatelství a rád chodí pešky. Má sestry Štěpánku (z otcova prvního manželství) a Lauru a syna Daniela. Se svými rodiči žil rok v Mexiku a jeho maminka je z Uruguaye, kde se věnovala opernímu zpěvu. Zpěv chtěla následně studovat i v Evropě, ale peníze na studia v Itálii moc nebyly. V době socialistické země se však vypisovaly stipendia pro studenty z rozvojových zemí, a tak napsala do Rumunska a Československa, a nakonec vyšlo to druhé. Poté, co se zpěvem skončila, se stala překladatelkou. Jeho otec byl architektem a velvyslancem ČR v Mexiku.

Naši Partneři