produkce@divadelnilazne.cz +420 602 566 055

Patricie Pagáčová

Domů | Seznam herců | Herec Patricie Pagáčová

Patricie Pagáčová09.08. 2022: Fantastická žena

Patricie Solaříková (nar. 19. 12. 1988 v Praze)

Patricie studuje Střední technickou školu, obor management obchodu a služeb, ale jelikož kvůli natáčení seriálů nemá momentálně na školu příliš času, dostala tedy individuální studijní plán, z čehož není nadšená. Jak sama řekla, herečkou nikdy být nechtěla (v dětství se chtěla stát veterinářkou), ale v současnosti je tomu jinak. Po dostudování střední školy by chtěla zkusit některou ze škol s uměleckým zaměřením, nejlépe FAMU, obor režie nebo produkce.

Na televizní obrazovce ji bylo možno vidět již od roku 1996, kdy se sporadicky objevovala jako spolužačka hlavního hrdiny (v roli Studničkové). Tomtu seriálu zůstala věrná a dotočila všechny tři jeho pokračování, v nichž už jako dospívající dívka hrála důležitější úlohu. Kromě této role se objevila ještě v hlavní roli krátké (a nepříliš známé) pohádky s názvem Zakletá třináctka (2004).

Její zatím nejvýznamnější rolí je postava Terezy Jordánové v seriálu TV Nova Ulice, kde hraje zakřiknutou, stydlivou, pesimistickou a introvertní teenagerku (mimochodem přesný opak sebe sama). Cesta k této postavě nebyla lehká a vedla přes několik castingů, nakonec v něm ale zvítězila a tak ji můžeme vídat na obrazovce každý všední den v podvečer.

Za své herecké vzory si vybrala svou seriálovou matku Terezu Brodskou a herce Jana Hrušínského.

Naši Partneři